Najpopularniejsze desery z całego świata

Ludzie kochają słodycze

Niezależnie od szerokości geograficznej, każdy kraj ma swoje, tradycyjne desery, które umilają im życie. Oto lista jednych z najpopularniejszych deserów na świecie.

słodycze słodkiupominek

Italia i tiramisu

To chyba jeden z najsłynniejszych włoskich deserów znanych na całym świecie. Przygotowany na bazie biszkoptów nasączonych kawą i likierem Amaretto przekładanych kremową masą jajeczną z serkiem mascarpone, posypane obficie kakao to raj dla kubków smakowych.

Crème Brûlée

Francja słynie ze swoich deserów na całym świecie. Jednym z najbardziej popularnych z nich jest oczywiście Crème Brûlée, jednak pierwotnie pochodzi on z Hiszpanii lub Anglii! Krem waniliowy z chrupiącą warstwą karmelu to prosty, ale niezwykle smaczny i elegancki deser!

Picarones

Ten pochodzący z Peru deser to pyszne pączki zrobione z mąki, drożdży, słodkich ziemniaków, cukru z dodatkiem cynamonu polane miodem! Brzmi pysznie, prawda?

Mochi

Jeden z najpopularniejszych azjatyckich deserów są pochodzące z Japonii mochi, czyli mąka z kleistego ryżu uformowany w kulkę. Przysmak ten najczęściej podawany jest na japoński Nowy rok.

Baklava

Deser pochodzący z Turcji, wykonany z ciasta filo, przełożony kilkoma warstwami orzechów i miodu. To niezwykle słodki deser!

Pavlova

Tort bezowy z bitą śmietaną i świeżymi owocami to prawdziwy przysmak! Istnieją dwie teorie na temat jego powstania, jednak obie łączą się z rosyjską primabaleriną Anną Pawłową na której cześć został on stworzony. Jedni mówią, że wymyślony został on w Australii, a inni za miejsce jego powstania uznają Nową Zelandię. Jednak co do jednego większość jest zgodna, to naprawdę wyśmienity deser!

Masz ochotę na coś słodkiego? W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pysznych słodyczy, zapakowanych w piękne kosze upominkowe.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W celu świadczenia usług jak najlepszej jakości, korzystamy z Plików Cookies. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych. Więcej w pliku Polityka prywatności i Cookies.