Słodkie rekordy

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie słodkie rekordy zostały zapisane w Światowych Rekordach Guinnessa?

Na samym początku najciekawsze rekordy pobite w Polsce.

Najwięcej osób jedzących mikołaje z czekolady


Okres świąteczny już dawno za nami, ale nie można pozostać obojętnym na rekord ustanowiony w Bydgoszczy 6 grudnia 2018 roku. Osoby, które chciały pomóc w biciu rekordu, musiały zjeść mikołaja z czekolady o wysokości 15 cm i wadze 100 gram. W próbie bicia rekordu brało udział 430 osób, lecz nie wszyscy podołali tej próbie. Oficjalny wynik, jaki trafił do księgi to 254 osoby.

Najdłuższy piernik


W Jaworze podczas Święta Chleba i Piernika podjęto próbę bicia rekordu Polski na zrobienie najdłuższego piernika. Rekord został pobity i ustanowiono nowy wynik – 55 m 30 cm. Do jego zrobienia zużyto między innymi 5 tysięcy jaj, 250 kg miodu, 250 kg śmietany, 250 kg oleju, prawie tonę powideł, 370 kg mąki oraz pół tony czekolady.

Najwięcej osób otwierających słodycze


Rekord polegał na jednoczesnym otwarciu krówek. Próbę podjęto w Służewie podczas obchodów 800-lecia istnienia zakonu dominikanów. Rekord, jaki został zapisany w księdze rekordów Guinnessa to 2569 osób. Ta liczba robi na nas niemałe wrażenie.
Rekordów ustanowionych w Polsce jest bardzo dużo, lecz przywołajmy jakieś przykłady z innych krajów.

Największa czekolada na świecie


W 2015 roku w Chorwacji ustanowiono nowy rekord na największą tabliczkę czekolady. Czekolada miała powierzchnię 102,43 metrów kwadratowych. Do jej wykonania potrzebne było 800 kilogramów gorzkiej czekolady.
Z okazji zbliżającego się tłustego czwartku warto też wspomnieć o rekordach związanych właśnie z pączkami.

Najcięższy pączek


Rekord związany ze zrobieniem najcięższego pączka został ustanowiony dosyć dawno, bo w 1993 roku i do tej pory nie został pobity. Rekordowy słodycz ważył aż 1 tonę i 690 kilogramów.

Rekordy związane z jedzeniem pączków


Na samym początku należy wspomnieć, że wszystkie rekordy musiały zostać pobite bez oblizywania warg. Rekord dotyczący największej ilości zjedzonych pączków z dżemem w czasie jednej minuty został pobity przez Amerykanina. Patrick Bartoletti zjadł 3 sztuki tych słodkości. Rekord zjedzenia pączków z dżemem w ciągu trzech minut wynosi 6 pączków. Tyle samo wynosi rekord zjedzenia pączków z cukrem pudrem. Natomiast rekord w szybkości zjedzenia pączka bez użycia rąk wynosi 11 sekund i 41 setnych sekundy. Został on ustanowiony w 2014 roku.
Jak myślicie, jakie rekordy mogłyby zostać pobite przy pomocy naszych zestawów? My już mamy kilka pomysłów 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W celu świadczenia usług jak najlepszej jakości, korzystamy z Plików Cookies. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych. Więcej w pliku Polityka prywatności i Cookies.