Sylwestrowe tradycje z całego świata

Noc sylwestrowa to jedyna taka noc w roku, to noc przełomu między tym co stare, a tym co nowe

W Polsce, jak i na świecie, powstało wiele tradycji i przesądów związanych z tą datą!

tradycje sylwestrowe na świecie

Jak w Polsce wygląda Sylwester?

Mówi się, że jaka ostatnia noc starego roku i pierwszy dzień nowego, taki cały rok! Warto więc zadbać o to, by był on dla nas dobry. Jednym z głównych przesądów panujących w Polsce jest to, aby przed nowym rokiem koniecznie oddać wszystkie długi! W ten sposób nie wejdziemy w nowy rok ze starymi prezentami. Pamiętaj również, że Sylwester to dzień, w którym nie należy sprzątać, a już na pewno zamiatać! W przeciwnym razie wymieciesz z domu całe szczęście!

Nowy Rok w Grecji

Zwyczaje sylwestrowe w Grecji związane są mocno z postacią św. Bazylego, w specjalnym cieście, które nazywa się jego imieniem ukrywa się monetę. Ten, który na nią natrafi zapewniony ma bardzo pomyślny rok! To również św. Bazyl przynosi prezenty dla dzieci właśnie w tym dniu!

Tradycje w Brazylii

W Brazylii, aby zapewnić sobie pomyślność i szczęście w nowym roku, konieczne jest założenie ubrań w białym kolorze! W tym dniu składa się również ofiary bogini morza Yemanji.

Sylwester na Filipinach

W Filipinach tę noc spędza się zazwyczaj w gronie najbliższych przy kolacji! To zapewnić ma stabilność w nowym roku. Natomiast na stole powinno znaleźć się 12 okrągłych przedmiotów, które symbolizują wszystkie miesiące roku i zapewnić mają pomyślność i pieniądze.

Świętowanie w Japonii

Zgodnie z tradycją panującą w Japonii przed nadejściem nowego roku skończyć należy wszystkie sprawy i zakończyć kłótnie. W Japonii witanie nowego roku trwa aż trzy dni!

W wielu krajach wręcza się również podarunki na nowy rok! W tym celu idealnie sprawdzą się kosze upominkowe pełne słodyczy, które znajdziesz na naszej stronie!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W celu świadczenia usług jak najlepszej jakości, korzystamy z Plików Cookies. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych. Więcej w pliku Polityka prywatności i Cookies.